خانهدرباره ما روش كار تبليغ، نه تماس با ما

همه ما موقع بیماری تلاش می‌کنیم تا حد امکان سراغ بهترین دکتر بریم. ولی یه وقتایی پیش میاد كه هر چی این در و اون در می‌زنیم، نمی‌تونیم دکتر مناسب رو پیدا کنیم و از روی ناچاری چند بار دکترمون رو عوض می‌کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم ... و بالاخره هم دودل و نگران که نکنه از درمان، نتیجه دلخواهمون رو نگیریم.

خلاصه، از اون جایی که ما هم مثل شما، خیلی وقت‌ها، این لحظات پر از استرس و نگرانی رو تجربه کرده ایم، به فكرمون رسید كه فرایند پیدا كردن دكترهای مناسب برای بیماری‌هامون رو به جمع بسپاریم، و به قول معروف Crowd Sourced كنیم. یعنی اینكه به کمک هم، تجربیاتمون در مورد دکترها رو با هم به اشتراک بذاریم و اون ها رو پس از مراجعه، در ابعاد مختلف ارزیابی كنیم تا شناخت بهتری راجع به دکترای خوب و مجربی که بعضاً ناشناخته می‌مونند به دست بیاریم.

از طرفی، شاید برای قشر سپیدپوش كشورمون هم جالب باشه تا بتونن فیدبک بیمارانشون در مورد خودشون رو، جدای از فضای مطب و بیمارستان و رو در رو، كه احتمالا به دلیل رودروایسی یا ضرورت و ... چندان بروز نمی كنه، داشته باشند.

ما شك نداریم كه ارزیابی مبتني بر هوش گروهی، تعاملی و مردمیِ (Collective, Collaborative Assessment) یك دكتر، بهتر از ارزیابی‌هاي دولتي یا اطلاعیه‌های صنفي، می‌تونه مفید و نتيجه‌بخش باشه، هم برای مردم و هم برای جامعه پزشكی؛ و اینجا هم جاییه برای ارزیابی جمعی سپیدپوشان.

پس، از این به بعد یادمون باشه كه پس از مراجعه به دكترها، یك جایی هست كه می‌تونیم به دكتری كه مراجعه كردیم نمره بدیم و قبل از این كه خاطره مراجعه‌مون از یادمون بره، اون رو در ابعاد مختلف ثبت كنیم تا مراجعین بعدی بتونن استفاده كنن.